Vannas istabas apgaismojums

Mūsdienu dzīvoklī nozīmīga vieta ierādīta vannas istabai. Šī telpa paredzēta ne tikai, lai mazgātos, bet arī relaksētos. Tieši šeit sākas mūsu darbdiena un šeit tā arī noslēdzas. Vannas istabā Jūs variet palik vienatnē un atpūsties no trokšņainās ģimenes. Tieši tāpēc nepieciešams rūpīgi pārdomāt un izsvērt vannas istabas apgaismojumu, lai tā kļūtu konfortabla un mājīga.

 Apgaismojuma dizains un daudzums atkarīgs no gaumes, telpas izmēriem, griestu dizaina un citiem faktoriem. Tāpat svarīgi parūpēties par elektroierīču un apgaismojuma lietošanas drošumu. Apgaismojuma ierīcēm jābūt sazemētām un jābūt aizsargātām no mitruma. Pie tam apgaismes ķermeņiem jābūt labi nostiprinātiem un no nerūsējoša materiāla. Optimālais risinājums šāda veida telpās ir halogēna lampas, kas ne tikai atbilst visām nepieciešamajām tehniskajām prasībām, bet arī spēj nodrošināt labu apgaismojumu un patērē maz enerģijas.

 Pat mazā vannas istabā nepieciešams zonējums. Akcentēt funkcionālo zonu iespējams ar lokālo apgaismes ķermeni. Piemēram, ar gaismas staru izgaismojot vannu, telpā iespējams panākt lielāku intimitāti.
Īpaši oriģināli izskatās grīdas segumā iemontētas lampas-iluminatori.

 Apgaismes ķermeņi var kalpot ne tikai kā apgaismojums, bet arī kā dekoratīvi priekšmeti. Piemēram, iekarot oriģinālu griestu lampu un izveidojot skaistu vitrāžu, telpa būs izsmalcināta un mājīga.

 Mazā vannas istabā labi iederēsies pa perimetru, griestos iemontētas, halogēnās lampas, ko var izmantot kā pamatapgaismojumu.

 Interesantu apgaismojumu iespējams izveidot ar grozāmām lampām, gaismu iespējams vērst dažādos leņķos. Tas dos iespēju modelēt interjeru un izgaismot dažādas funkcionālās zonas. Īpaši svarīgi izgaismot zonu pie spoguļa un izlietnes. Šeit apgaismojumu var izvietot no abām pusēm. Svarīgi spoguļa apgaismošanai izmantot pēc iespējas dabīgāku lampas spektru, citādi sejas atspulgs nebūs dabiskos toņos.

 Atsevišķs gaismas interjers nepieciešams arī dušas kabīnei, tas atrašanos tajā padarīs komfortablāku un patīkamāku.

 Pievērsiet vannas istabas interjeram īpašu uzmanību, jo šeit sākas mūsu rīti, šeit, iespējams, veidojas noskaņojums visai dienai!

Kategorija: Vannas istabas dizains | Pievienoja: egro (07.04.2015)
Skatījumu skaits: 1947 | Atslēgvārdi: Vannas istabas dizains